Project Description

Petkim Konteyner Limanı Projesi, SOCAR Türkiye’nin “Rafineri-Petrokimya-Enerji-Lojistik” entegrasyonuna dayanan “Value-Site 2023″ projesinin en önemli halkalarından “Lojistik” adımıdır. Elleçme kapasitesini arttırarak Petkim Yarımadasının bugünkü ve gelecekteki lojistik ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir yatırımdır. 94100 Petkim iştiraki olan Petlim Limancılık A.Ş. tarafından yaptırılan bu yatırımın ilk fazı 2016 yılında teslim edilmiş, ikinci fazı ise 2018 yılında teslim edilmiştir.

Filoğlu Endüstriyel İnşaat olarak 08.07.2013 tarihinde Petkim ana yüklenici müteahhidi Es Group alt taşeronu ve tedarikçisi olarak liman projesinin hafriyat işleri ile başladık. Taş ocağımızdan temin edilen taş malzemenin ocakta yüklemesi dahil, liman sahasına nakliyesi, proje alanına belirtilecek stok sahasına boşaltılması, ve hafriyat toprağının döküm yerine nakliyesi işlerini yapmaktayız..

Liman projesi kapsamında yapılan işlerimiz özetle şu şekilde sıralanmıştır;
-Yaklaşık 2 milyon m3 hafriyat kazılması ve saha dışına taşınması.
-Deniz dolgusu işleri için 0-400 kg ocağımızda üretilmesi ve proje alanına nakliyesi.
-Deniz dolgusu işleri için 5-50 kg ocağımızda üretilmesi ve proje alanına nakliyesi.
-Kara ve deniz dolgusu işleri için ocağımızda 0-60 mm kırılmış taş üretilmesi ve proje alanına nakliyesi.
-Zemin dolgusu iyileştirme işleri için ocağımızda 15-30 mm kırılmış taş üretilmesi ve proje alanına nakliyesi.
-Dalgakıran , mendirek ve rıhtım işleri için ocağımızda 2-4 ton , 4-6 ton , 6-8 ton , 8-10 taş üretilmesi ve proje alanlarına nakliyesi.