Bertaş Bazalt

Bertaş Bazalt

Genel anlamda asfalt mıcırında ve demiryolu balas işlerinde tercih edilen üründür.
BERTAŞ BAZALT yüksek ihracat gücüyle de ülke ekonomisine ciddi dövizler kazandıan, hizmet verdiği bölgelerde en güçlü üretim ve araç parkuruyla lojistik gücüne sahip firmalardan biridir.

İzmir Aliağa’da Çaltılıdere köyü mevkiinde bulunan bazalt ocağımız 1150 dönüm genişliğinde olup yapılan etüdler ile 15 milyon ton rezerv hesaplanmıştır. Limanlara yakın olması açısından coğrafi bir önem taşıyan ocağımız Aliağa limanlarına 12 km, Dikili limanına 40 km, İzmir limanına 65 km mesafededir. Bazaltımız Türk ve Avrupa standartları çerçevesinde yaptırılan analizler ile kalitesini ortaya koymaktadır. BERTAŞ BAZALT ALİAĞA ÇALTILIDERE MEVKİNDE küptaş ,sütun, bazalt, asfalt mıcırı ve her ebatta kırılmış dolgu malzemesi üretmekte ve yurt dışına ihraç etmektedir.

ÜRÜNLERİMİZ
PARKE TAŞLARI
Özel el yapımı üretimimiz olan parke taşları küp şeklinde şekillendirilerek genelde araç ve yaya yolu kaldırım ve özel bahçe döşemelerinde kullanılmaktadır. Ürünlerimizin ebatları en çok talep gören 4-6cm, 6-8cm, 8-10cm, 9-11cm, 15-17cm olup talepler doğrultusunda istenilen ebatlar verilebilmektedir.

SÜTUNLAR
İlk oluşumları sırasında bazalt uzunlukları ve çapları değişen altıgen sütunlar şeklinde soğuyarak katılaşır.Ancak soğuma yapısına göre bazı ocaklarda kullanılamayacak kadar küçük parçalarda bazılarındada blok olarak çok kalın ve büyük parçalar şeklinde oluşabilir. Ocağımızın yapısında piyasada dekoratif amaçlarla kullanılmak üzere çok talep gören boyutlarda sütunlar oldukça sık elde edilmektedir. Bu değişik ölçülerdeki sütunları ebatlarına göre aşağıdaki gibi sıralanmıştır.
Küçük - orta - büyük boy
Boy: 30-70cm Çap : 10-20 cm | Boy : 80-120cm Çap : 20-40 cm | Boy:100-200cm Çap:50-70 cm

KIRMA TAŞ
Ocağımızla aynı yerde bulunan kırma eleme tesisimizde,araç ve yaya yollarında,demir yollarında,kara yollarında beton santrallerinde ve çevre düzenlemelerinde kullanılan kırılmış bazalt ürünleri mevcuttur.
5 ana ölçüde üretilen kırma taş ürünleri isteğe göre farklı ölçülerdede üretilebimektedir.
Ölçülerimiz; By-pass, 0-5 mm, 0-50mm, 15-30 mm, 13-90 mm, 30-60 mm, 0-70mm balas

DUVAR TAŞLARI
Genelde uzun boylu olmayan ve değişken boyutlarda bulunan taşlar isteğe göre yüzeyleri düzeltilerek veya doğal olarak duvar taşı ve yer döşeme taşı olarak değerlendirilebilir.Bu taşlar için herhangi bir ölçü belirtilmemiştir ancak yinede özel bir boyut sınıflandırması talebine göre boyutlandırılır.

DİĞER BAZALTIK KAYAÇLAR
Ocağımızda saf siyah renge sahip sütunlarımız ve bloklarımızın yanısıra yanık taş olarak nitelendirilen ve düzensiz parçalı şekilde çıkan bazaltik kayaçlarımızda mevcutur.Bu kayaçlar rengin özellikle siyah olarak belirtilmediği birçok projede bazalta yakın teknik özelliklere sahip olması ve sıkışabilir özelliğinden dolayı dolgu malzemesi olarak oldukça rağbet görmektedir.

Önceki
Kırkpınar Filoğlu İnşaat
Sonraki
Filoğlu Endüstriyel

Bize Soru Sorun

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM